FIRAT ÜNİVERSİTESİ KARMA RESİM SERGİSİ

0
340

Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğrencileri Resim Sergisi Açtı

Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü son sınıf öğrencileri, yaptıkları çalışmalar ile Eğitim Fakültesi Sanat Galerisinde resim sergisi açtı.
Serginin açılışında Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erol Asiltürk, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. İrfan Emre, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Başkanı Prof. Dr. İsmail Aytaç, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Tahir Çelikbağ ve Güzel Sanatlar Bölümü öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erol Asiltürk, öğrenciler tarafından hazırlanan serginin hayırlı olmasını dileyerek, her yıl Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü öğrencileri ve öğretim üyeleri tarafından bu tür sergilerin açıldığını kaydetti.
Serginin kendi öğrencilerinin sınıf içi çalışmalarından oluştuğunu aktaran Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Tahir Çelikbağ “Yaklaşık 32 öğrenci çalışma yaptı. Figür ve peyzaj ağırlıklı çalışmaların yoğunlukta olduğu sergide bütün çalışmalar yağlı boya çalışmasından oluşmakta. Tuval boyutları standart 90-120 ve 100-130 arasında olup ders çalışmalarından oluşan sergimiz bir hafta boyunca sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Yılsonunda da öğrencilerimizin mezuniyet sergisini yapmayı planlıyoruz” diye konuştu.
Serginin açılışını gerçekleştiren Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Başkanı Prof. Dr. İsmail Aytaç ise, “Son sınıf öğrencilerimizin yaklaşık bir buçuk ay süre içerisinde yapmış olduğu tamamı yağlı boya tuval resimlerinden oluşan sergide hocamız, figürü ön plana alacak şekilde manzara ile bütünleşince kompozisyonlar çalıştırdı. Her öğrencinin kendi yorumuna ve fırça gücüne göre de sonuçlar ortaya çıktı. Biz her dönem bu tür çalışmaları hem kendi öğrencilerimizin görmesi hem de yapan öğrencilerin kendilerinin nerede olduğunu anlaması açısından ayrıca izleyicilerimizle paylaşılması açısından bu tür sergileri sık sık yapıyoruz. Bundan sonra da dönem sonu itibarı ile açtığımız sergilere devam edeceğiz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here