Ana Sayfa Etkinlikler Fırat Üniversitesi DAP Çiftçi Eğitim Merkezinde 2018 Yılı Eğitimleri Başladı

Fırat Üniversitesi DAP Çiftçi Eğitim Merkezinde 2018 Yılı Eğitimleri Başladı

0
358

Fırat Üniversitesi Tarım ve Hayvancılık Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü DAP Çiftçi Eğitim Merkezi tarafından 2018 yılı eğitim programları kapsamında “Süt Sığırı Yetiştiriciliği ve Beslenmesi” eğitimine katılan 110 yetiştiriciye sertifikaları verildi

Fırat Üniversitesi Çiftçi Eğitim Merkezi Konferans Salonunda yapılan sertifika törenine, TAHAM Müdürü Prof. Dr. Necmi Özdemir, Elazığ Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birliği Başkanı Ümit Fırat Turan, TAHAM Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa İssi, Veteriner Fakültesi Öğretim üyeleri ile Elazığ, Muş, Bingöl ve Tunceli illerinden hayvan yetiştiricileri katıldı.

Fırat Üniversitesi TAHAM Müdürü Prof. Dr. Necmi Özdemir, DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından, Tarımsal Eğitim Projesi kapsamında finanse edilen 2017 yılı eğitimleri kapsamında toplam 1300 çiftçi ve yetiştiriciye 27 Eğitim programı düzenlediklerini belirterek, 2018 yılında birçok önemli konuda 13 eğitim programı düzenleyeceklerini söyledi.

2018 yılının ilk eğitimini “Süt Sığırı Yetiştiriciliği ve Beslenmesi” konusunda düzenlediklerini belirten Prof. Dr. Özdemir, bu eğitime Elazığ, Bingöl, Tunceli ve Muş illerinden 110 hayvan yetiştiricisinin katıldığını sözlerine ekledi.

Elazığ Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Birliği Başkanı Ümit Fırat Turan, ise, bu eğitimlerin yetiştiriciler için önemli olduğunu ve Fırat Üniversitesine bu desteklerinden dolayı teşekkür ettiğini söyledi.

Konuşmaların ardından eğitim programlarına katılan üretici ve yetiştiricilere, sertifikaları verildi.

YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here