F.Ü. Yönetimi Öğrenciler İçin Kampüste Paylaşımlı Bisiklet Uygulamasını Başlattı

0
99

Fırat Üniversitesi yönetimi, öğrencilerin kampüs içindeki fakültelerine kolay ve sağlıklı ulaşabilmesi için “Paylaşımlı bisiklet uygulamasını başlattı.

Yazılımı tamamen yerli ve milli olarak geliştirilen Paylaşımlı Bisiklet uygulaması, Cep telefonuna indirilen uygulamaya bisiklet üzerindeki karekodun okutulmasıyla çalışıyor, herhangi bir istasyona gereksinim duyulmadan kullanıldıktan sonra istenilen yerde bırakılıyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Fırat Üniversitesi Genel Sekreteri Namık Kemal Öndaş, personel ve öğrencilerin sağlıklı bir yaşam sürmesine katkıda bulunmak, birimler arasında kolay ulaşım sağlamak amacıyla paylaşımlı bisiklet uygulamasını başlattıklarını söyledi.

Şuan 70 Bisikletle uygulamayı başlattıklarını belirten Genel Sekreter Öndaş, “Bu bisikletler Üniversite kampüsünde herhangi bir istasyona gerek duymadan düşük bir bedelle öğrencilerin kullanabileceği şekilde tasarlandı. Önümüzdeki süreçlerde gelecek taleplere göre sayısı artırılabilir. Öğrencilerimize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Fırat Üniversitesi öğrencileri ise, başlatılan “4. Nesil Paylaşımlı Bisiklet” uygulamasının kendileri için güzel bir hizmet olduğunu belirterek, kendileri için yurttan gidiş gelişte kütüphaneye gidişte kolaylık sağlayacağını kaydettiler.

Fırat Üniversitesi öğrencileri kampüs içerisinde kullanılacak paylaşımlı bisikletler için telefonlarından App Store uygulamasından “Unibike” programını yükleyerek kullanabilecekler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here