Fırat Üniversitesi Öğrencilerinden “20 Kasım Dünya Çocuk Hakları” Günü Etkinliği

0
23

“Dünya Çocuklar Günü” dolayısı ile Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi ve İletişim Fakültesi işbirliğinde Fırat Üniversitesi çok amaçlı spor salonunda etkinlik düzenlendi.

Düzenlenen etkinliğe Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Arslan, İletişim ve Spor Bilimleri Fakülteleri öğretim üyeleri ve öğrencileri katıldı.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, günün önemine değinerek, “Burada çocuklarımıza yönelik birçok sportif faaliyetler yürütülmekte, sportif faaliyetlerin yanında da çocuklarımız büyükleri ile abileri ve ablalarıyla birlikte eğlenmekteler. Aynı zamanda boyama işleri ve diğer yarışma sporlarını yapıyorlar. Geleceğimizi teslim edeceğimiz çocuklarımıza bu etkinliklerle en azından geleceğe hazırlamak açısından sadece bugün değil her zaman bu tür organizasyonlarla bir araya gelmemiz gerekiyor. Bu tür etkinliklerle gençlerimizin spor ihtiyaçlarını, sosyal ihtiyaçlarını karşılamalıyız” dedi.

Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim üyesi Doç. Dr. Sebahattin Devecioğlu ise, amaçlarını anlatarak, “Burada amacımız çocukların eğlenmesi ve dünyada birçok eğitime muhtaç çocukların bu eğitim ihtiyaçlarını gidermeye yönelik farkındalık oluşturması. Aynı zamanda oyun hakkının olduğunu tüm dünyaya göstermemiz, önemli olan. Bu çerçevede düzenlediğimiz etkinliğe katılan tüm okullara, çocuklara, öğretim üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından, Spor Bilimleri Fakültesi ve İletişim Fakültesi öğrencileri, Spor Salonunda çocuklarla yakan topu, ip atlama, mendil kapmaca, yüz boyama gibi oyunlar oynadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here