Fırat Üniversitesinde “Siber Güvenlik Zirvesi” Düzenlendi

0
22

Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi ile Fırat Üniversitesi Teknoloji Ar-Ge ve Girişimcilik Öğrenci Topluluğu tarafından “Siber Güvenlik Zirvesi” programı düzenlendi.

İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Prof. Dr. Bahaeddin Ögel Konferans Salonunda düzenlenen programa, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Cebeci, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bahar Demirel, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı Siber Güvenlik ve Bilişim Sistemleri Grup Başkanı Mustafa Özçelik, Adli Bilişim Mühendisliği Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Kaya, Siber Kulüpler Birliği Başkanı Burak Şentürk, 8. Kolordu Komutanlığı, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, Elazığ Belediyesi ile Savunma Sanayi Başkanlığı temsilcileri ile öğrenciler katıldı.

Programda konuşan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Siber Güvenliğin tüm ülkeyi, ülkenin kurum ve kuruluşlarını ve toplumun tüm kesimlerini ilgilendiren genel anlamda bir koordinasyon içerisinde yürütülmesi gereken bir durum olduğunu belirterek, düzenlenen bu zirvenin başarılı geçmesini diledi.

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı Siber Güvenlik ve Bilişim Sistemleri Grup Başkanı Mustafa Özçelik ise, bölgede ilk defa Fırat Üniversitesinde Siber Güvenlik Zirvesi düzenlediklerini belirterek, düzenlenen etkinlikte Siber Güvenlik anlamında çeşitli bilgiler aktarılacağını söyledi.

Konuşmaların ardından SBİ Bilişim Şirketi Siber Güvenlik Mühendisi Cemal Cihad Çiftçi ile Siber Güvenlik Mühendisi Furkan Kayapınar birer sunum yaptılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here