Ana Sayfa Etkinlikler F.Ü. “4. Fırat Yazılım Ve Teknoloji Pazarı” Paneli Düzenlendi

F.Ü. “4. Fırat Yazılım Ve Teknoloji Pazarı” Paneli Düzenlendi

0
81

Fırat Üniversitesi, Fırat Teknokent Teknoloji Transfer Ofisi ile Elazığ TSO işbirliğinde, “4. Fırat Yazılım ve Teknoloji Pazarı” paneli düzenlendi.

Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen panele, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu, KOSGEB İl Müdürü Şaban Yaşa, Fakülte Dekanları, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan, Fırat Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Erhan Akın, “Fırat Üniversitesi ve Fırat Teknokent adına Türkiye’de kurulan teknoloji yatırım fonlarından bir tanesine ortak olduk. Türkiye’de 26 üniversite ve Teknokent bu fonlara ortak oldu. Bu son derece büyük bir başarı. Çünkü biz şuna inanıyoruz; bizim girişimcimiz profesyonel yatırım almalı ve büyümeli. Fırat Üniversitesi’nin de girişimle beraber Teknokentin de bu aşamaya geldiğini düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Düzenlenen panelde, Gaziantep Target Teknoloji Transfer Ofisinden Ekrem Tekin, Atabay, İlaç ve Kimya Sanayi Yönetim Kurulu Üyesi Doğan Taşkent, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Leyla Türker Şener ile AB projeler uzmanı Yudum Cura konuşmacı olarak yer aldı.

Panelin ardından davetliler AR-GE çalışması olan proje sahipleri tarafından kurulan stantları gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here