F.Ü. İlahiyat Fakültesi Tarafından Mevlidi Nebi Haftası Nedeniyle Etkinlik Düzenlendi

0
22

Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi tarafından Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında Kuran Tilavet programı düzenlendi.

Fırat Üniversitesi Yabancı Diller Fakültesi Yüksek Okulu konferans salonunda düzenlenen programa, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Elazığ Müftüsü Yusuf Sarıkaya, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gıyasettin Arslan , Dünya güzel Kuran okuma birincisi Hafızı Kurra İsmail Kaya, Öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Müslümanlar olarak her şeyden önce Kuran-ı Kerimi bilmemiz gerektiğini ifade eden Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, “Peygamber efendimizin sünnetini bilmemiz yaşamamız lazım. Kuran sadece mezarlıklarda okunan özel günlerde okunan bir kitap değildir. Kuran-ı Kerim aynı zamanda hayatımızın nasıl şekillenmesi gerektiğini ömür boyunca her insanın hayatında uygulaması gereken bir kitaptır” dedi.

Peygamberimizin hayatını öncelikle kronolojik olarak öğrenilmesi gerektiğini belirten Elazığ İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya da, “Bu nedenle İmam Hatip Liselerinde Siyeri Nebileri var. İl Müftüsü olarak sizlere çok sayıda eser okumanızı tavsiye ediyorum. Gençlik Peygamberimizin ilk davetine gönül vermiş kişilerdir. Gençlik çok önemli, gönlü genç olup kafası ve imanı da genç olanlar var. Onları istisna ediyorum onlar her zaman gençtir. Bu tip gençler genellikle eğitimcilerdir. Eğitimcinin yüreğinde hiç yaşlanmayan gençlik ve çocukluk vardır” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here