F.Ü. Kovancılar MYO’da Paramedikler Günü Kutlama Programı Düzenlendi

0
29

Fırat Üniversitesi Kovancılar Meslek Yüksekokulu tarafından “22 Aralık Paramedikler Günü’’ dolayısıyla kutlama programı düzenlendi.

Kovancılar MYO Konferans Salonunda yapılan törene; Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kazez, Kovancılar MYO Müdürü Doç. Dr. Fatih Özek, Sağlık Müdürlüğü İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Işık Aztekin, Elazığ ATT ve Paramedik Derneği Başkanı Emre Aydın, öğretim görevlileri, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Fırat Üniversitesi Kovancılar MYO Müdürü Doç. Dr. Fatih Özek, Kovancılar MYO bünyesinde bulunan Paramedik ve acil Tıp Teknisyenliğinin çok önemsedikleri bölümlerden bir tanesi olduğunu belirtti.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ ise, Paramedik ve acil Tıp Teknisyenliği bölümünün geleceğin meslek gurupları arasında yeraldığını ifade ederek, Paramedikliğin çok hassas ve sağlıkta önemli bir meslek gurubu olduğunu söyledi.

Paramedik bölümünde teorik dersler yanında pratik uygulamalı eğitimlerinde olduğunun altını çizen Rektör Prof. Dr. Demirdağ, öğrencilerin her alanda kendini yetiştirmesinin ileriki meslek yaşantılarında kendilerine artı puan kazandıracağını belirtti.

Programda ayrıca, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kazez ile Sağlık Müdürlüğü İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Işık Aztekin birer konuşma yaptı.

Program sonunda programa katılan Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kazez ve Acil Tıp Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Mustafa Yılmaz’a Kovancılar Meslek Yüksekokulu tarafından hazırlanan teşekkür plaketleri Rektör Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ tarafından verildi.

Program, öğrenciler tarafından sunulan tiyatro gösterisi ile öğrencilerin ‘’Mesleki Andını’’ okumasının ardından müzik dinletisi ve ikramla sona erdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here