Ana Sayfa Fotoğraf Galerisi Üniversiteler Spor Ligi Voleybol Grup Birinciliği Müsabakaları Başladı

Üniversiteler Spor Ligi Voleybol Grup Birinciliği Müsabakaları Başladı

0
130

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından desteklenen “Üniversiteler Spor Ligi Voleybol Grup Birinciliği müsabakaları” Fırat Üniversitesinin ev sahipliğinde Elazığ’da yapıldı

Toplam 8 üniversiteden bayan ve erkek takım olmak üzere 120 sporcunun katıldığı müsabakaların açılış töreni Fırat Üniversitesi Çok Amaçlı Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı.

Müsabakalara, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yüksel Savucu, Üniversite Sporları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Karadağ, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Çetin Tan, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Cihan Çakıcı, öğretim üyeleri, öğrenciler ve sporcular katıldı.

5 gün sürecek olan müsabakaların açılış seremonisinde konuşan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, sporun insanları sosyalleştiren önemli bir olgu olduğunu vurgulayarak, “Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun düzenlemiş olduğu bu etkinlikler üniversiteler arasındaki iletişim ve sosyal bağların güçlenmesine katkı sağlamaktadır. Gurup müsabakalarına katılan üniversitelerin değerli idareci, antrenör ve sporcu öğrencilerini Elazığ’da ve üniversitemizde misafir etmekten mutluluk duyuyorum” dedi.

Programda ayrıca Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yüksel Savucu ile Üniversite Sporları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Karadağ, birer konuşma yaparak, müsabakalara katılan sporculara ve teknik heyete başarılar dilediler.

Konuşmaların ardından spor müsabakaları start aldı.

Müsabakalara, Fırat, Gümüşhane, Cumhuriyet, Muş Alparslan,Siirt, Bayburt, Giresun ve Atatürk Üniversiteleri katıldı.

YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here