F.Ü. ‘nde ” 3. Milli Savunma Sanayi ve Alt Sistemler Teknolojileri Zirvesi” Düzenlendi

0
75

Fırat Üniversitesi Teknoloji Ar-Ge Öğrenci Topluluğu tarafından düzenlenen ” 3. Milli Savunma Sanayi ve Alt Sistemler Teknolojileri Zirvesi” Fırat Üniversitesinde yapıldı.

Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen zirveye, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Cebeci, Prof. Dr. Halil Hasar, Prof. Dr. Sadettin Tanyıldızı, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bahar Demirel, Fakülte Dekanları, öğretim üyeleri, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Zirvenin açılışında konuşan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, geçen yıl Fırat Üniversitesinde Savunma Sanayi ile kapsamlı bir etkinlik gerçekleştirdiklerini belirterek, bu etkinlik kapsamında, Milli Savunma Bakanlığı, Savunma Sanayi Başkanlığı ve havacılık şirketleri ile Fırat Üniversitesi arasında protokol imzalanarak önemli işbirlikleri için ortak hareket etme kararı alındıklarını söyledi.

Teknoloji Fakültesi Dekanı ve Teknoloji Ar-Ge Öğrenci Topluluğu Danışmanı Prof. Dr. Bahar Demirel ise, 3.’ ünü düzenledikleri Milli Savunma Sanayi ve Alt Sistemler Teknolojileri Zirvesine katılımlarından dolayı değerli katılımcılara teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Zirveye konuşmacı olarak katılan Savunma Sanayi Başkanlığı Helikopter Daire Başkanlığı Helikopter Geliştirme Projeleri Müdürü Ercan Ertekin, Savunma Sanayi Başkanlığı Alt Sistemler Başkanlığı Uzman Yardımcısı Emre Dönüş, Türk Havacılık ve Uzay Sanayiden Onur Dağ, ASELSAN’dan uzman Nuran Aydoğan, ASPİLSAN Enerji ve Ticaret Anonim Şirketi Müdürü Ahmet Altınay, FNSS Savunma Sistemleri Müdürü Haldun Orgun, BAYKAR Makine den Tayyar Süngü ve METEKSAN Savunma Sanayi Şirketinden Serhat İnan tarafından sunumlar yapıldı.

Programda ayrıca, Savunma Sanayi Başkanlığı Helikopter Daire Başkanlığı Helikopter Geliştirme Projeleri Müdürü Ercan Ertekin, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ’a şilt takdim etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here