FIRAT ÜNİVERSİTESİ GÜNDÜZ BAKIMEVİ ÇÖMLEK FABRİKASINDA

0
11

Fırat Üniversitesi Gündüz Bakımevi Eğitim Öğretim faaliyetlerine devam ediyor.Öğretmenleri eşliğinde her gün okulda farklı şeyler öğrenen minikler yeni maceralara yelken açtı.

Fırat Üniversitesi Gündüz Bakımevi Eğitim Öğretim faaliyetlerine devam ediyor. Öğretmenleri eşliğinde her gün okulda farklı şeyler öğrenen minikler yeni maceralara yelken açtı.

Öğretmenleri ve yardımcı ablaları eşliğinde yola çıkan minikler çömlek atölyesinin yolunu tuttu. Atölyenin içine girdiklerinde ise gördükleri manzara karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediler. Fabrikanın içini gezen minikler toprağa dokunup oyunlar oynadı.

Dev makinelere meraklı gözlerle bakan minikler fırınların içerisinde pişen çömlekleri yine bir o kadar meraklı gözlerle izledi. Minikler atölyeye eli boş gelmedi. Getirdikleri çiçekleri atölye ortaklarından Münir Sancak’a takdim ettiler. Dev fırınların içini gören minikler çömleklerin yapım aşamasını ise adım adım izledi.

Birbirlerinin elini hiç bırakmayan minikler bir çamur parçasının sanat eserine dönüştüğü anları meraklı gözlerle seyretti. Minikleri ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Elizi Uslu Çömlekçilik Aş ortaklarından Münir Sancak, unutulmuş olan bir sektörü yeniden canlandırdıklarını ifade etti.

Elizi Uslu Çömlekçilik Aş Yönetim Kurulu Başkanı Metin Baş ise üniversitedeki akademisyenlerle ile birlikte çalışıp, sektörü daha fazla geliştirmek istediklerini vurguladı.

Atölyede titiz bir şekilde çalışan ustalar ise tezgâhlarını bu defa geleceğin ustalarına bıraktı. Önlüklerini giyinen minikler toz kir demeden çamura şekil vermeye çalıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here