FIRAT ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ “ÇOCUK CERRAHİSİ DOĞU TOPLANTILARI”NA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

0
44

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 5 ilden katılımla “Çocuk Cerrahisi Doğu Toplantıları” programı gerçekleştirildi.

Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde 2 yıldır süren “Çocuk Cerrahisi Doğu Toplantılarının” 4’üncüsü Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
Fırat Üniversitesi Hastanesi Konferans salonunda düzenlenen toplantıya, Elazığ başta olmak üzere Diyarbakır Dicle, Malatya İnönü Şanlıurfa Harran ve Adıyaman Üniversitelerinden öğretim üyeleri ile doktorlar katılım gösterdi.
Program kapsamında katılımcılara, sinevizyon gösterimi eşliğinde akciğer kontüzyonu ve femur kırıklı olguda gelişen böbrek yetmezliği, özellikle travma ve özellikli alanları ile ilgili bilgiler aktarıldı.
Toplantıda konuşan Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kazez, “2 yıldır süren bir toplantı grubunun 4’üncüsünü gerçekleştiriyoruz. Toplantıya, Malatya İnönü, Diyarbakır Dicle, Şanlıurfa Harran ve Adıyaman üniversiteleri ile ev sahibi olarak bizler de katılım gösteriyoruz. Bu toplantı, 4’üncü toplantısı ile sürekliliğini devam ettiriyor. Bu toplantıda özellikle travmanın özellikli alanları ile ilgiliydi. Bölge branş uzmanları arasında bir koordinasyon ve iletişim sağlamak için bir aradayız. Bunun için de bu toplantıları önemsiyoruz. Hem bu vesileyle sosyal bağlarımızı güçlendirirken hem de bilimsel anlamda birbirimize katkılarımız olabiliyor. Çünkü eğitim ve öğrenme hayat boyu devam ediyor. Halen her özellikli vaka da öğreneceğimiz onlarca bilgi var. Bu noktada kendimizi geliştirmek istiyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here