FIRAT ÜNİVERSİTESİ’NE YENİ KAYIT YAPTIRAN ÖĞRENCİLERE YÖNELİK “TANITIM VE ORYANTASYON” PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

0
46

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü, 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının başlaması ile üniversiteye yeni kayıt yaptıran öğrencilere yönelik “Oryantasyon ve Buluşma” programı düzenledi.

Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Cebeci, Prof. Dr. Halil Hasar, Fakülte Dekanları, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program üniversitenin tanıtımını anlatan sinevizyon gösterisi ve Teknofeste katılarak derece alan takımlara ödüllerinin verilmesi ile devam etti.

Etkinliğin amacının öğrencileri bir araya getirmek olduğunu belirten Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, ” Fırat Üniversitesi 1967 yılından itibaren yükseköğretimde eğitim öğretim veriyor. O günden bu güne kadar nitelikli insan kaynakları yetiştirerek lisans, ön lisan ve lisansüstü olmak üzere yaklaşık 130 bin üzerinde mezun vermiştir. Mezunlarımız ülkemizin her yerinde değil dünyanın birçok coğrafyasında kendi alanında Fırat üniversitesinden aldığı eğitim ile kendi gayretleri ile hizmet vermektedir. Fırat Üniversitesini seçerek büyük mutluluk yaşamış olmalısınız. Şuanda Türkiye’nin 207 üniversitesi var. Fırat Üniversitesi bunların içerisinde başarı sıralaması, nitelikli insan kaynakları ve sizin eğitim alacağınız fakültelerin alt yapısı açısından en iyi üniversiteler arasında yer alıyor. Üniversitemiz ayrıca dünyada üniversiteleri arasında ilk 1000 içerisinde yer almaktadır” dedi.

Etkinlikte Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Doç. Dr. İlhan Oğuz Akdemir, öğrencilere Fırat Üniversitesi’ni ayrıcalıklı yapan nitelikleri, kampüste yaşam ve öğrencilere yönelik yapılacak etkinliklere yönelik bilgiler aktardı.

Programda ayrıca, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı ile Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığının tanıtımları yapıldı.

Program, Doç. Dr. İzzet Taşar’ın, “Gençlik ve Üniversite” adlı ilk ders sunumu ve öğrencilere aşure ikramı ile sona erdi.

Program boyunca Atatürk Kültür Merkezi önünde öğrenci kulüpleri stantlar açarak, kendi tanıtımlarını yaptılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here