F.Ü. Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ’ın, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Mesajı

0
31

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Rektör Prof. Dr. GÖKTAŞ mesajında; “Mutlu, huzurlu, sağlıklı nesiller ve gelecek inşa etmede kadınlarımız dün olduğu gibi bugün de toplumun şekillenmesinde önemli bir yere sahiptir. Hepimizin ilk öğretmeni, ayaklarının altına cennet serilmiş olan annelerimiz, bilgisi ve içtenlik değerleriyle milletimizin baş tacıdır.

Çocuklarımızın ilk öğretmeni, ilk rehberi ve yol göstericisi olan kadın/annelerimiz, toplum ve ailenin mimarı, ülkemizin kurulması ve bağımsız bir şekilde varlığını sürdürmesinde her türlü zorluğun üstesinden gelmemize yardımcı olan kardeş, eş, dost, öğretmen, asker ve bilim insanı olarak kurucu bir kimliğe sahiptir. Bu açıdan geleceğimizi emanet ettiğimiz, ülkemizin daha ileri bir seviyeye yükselmesini sağlayacak eğitimli ve kendilik değerlerine sahip bilinçli nesillere ulaşmanın yolu da kadınlarımıza, eğitim, iş ve sosyal yaşamda sağlayacağımız fırsat eşitliğiyle mümkündür.

Bu duygu ve düşüncelerle başta şehit ve gazilerimizin anneleri ve eşleri olmak üzere bizi şefkat ve hoşgörüyle eğiten ve yetiştiren tüm kadınlarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü kutluyorum.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here