Üniversitemiz ile Arçelik Arasında Yeni Bir İşbirliği Yapılarak Yazılım Alanında Okuyan Öğrencilere Yönelik Proje Hayata Geçirildi

0
29

Fırat Üniversitesi ile Arçelik arasında yeni bir işbirliği yapılarak yazılım alanında okuyan öğrencilere yönelik yeni bir proje hayata geçirildi.

“Prep” adı verilen projede görev alan öğrenciler hem üniversite eğitimlerine devam edecekler hem de Arçelik’teki yazılım projelerine uzaktan katılım sağlayacaklar.

“Arçelik Prep Projesi” ile Türkiye’deki yazılım sektörünü desteklemek, üniversitelerimizdeki genç yetenekleri ortaya çıkarmak, ülkemiz ekonomisine ve üretimine katkıda bulunmaları konusunda onlara öncü olmayı amaçlıyor.

Üniversite-Sanayi işbirliğinin bir ürünü olan “Arçelik Prep Projesi”nin tanıtımına, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ’ın da katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Arçelik Perakende TV’den canlı yayınlanan online tanıtım programına Rektörümüz Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ’ın yanı sıra, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan MANDAL, Üniversitemiz Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bahar DEMİREL, Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Fatih Kemal EBİÇLİOĞLU ile Arçelik Strateji ve Dijital Genel Müdür Yardımcısı Utku Barış PAZAR ve öğrenciler katılım gösterdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here