Eğitim Fakültesi Dekanlığı Tarafından “2020 Akademik Teşvik Çalışmaları” Çerçevesinde Akademik Teşvik Alan Öğretim Üyelerine Teşekkür Belgesi Verildi.

0
27

Eğitim Fakültesi Dekanlığı tarafından “2020 Akademik Teşvik Çalışmaları” çerçevesinde Akademik Teşvik alan öğretim üyelerine teşekkür belgesi verildi.

Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda yapılan programa, Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bilal ÜSTÜNDAĞ, Prof. Dr. Soner ÖZGEN, Prof. Dr. Mehmet YILMAZ, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nuri GÖMLEKSİZ ile öğretim üyeleri katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nuri GÖMLEKSİZ, akademik teşvik uygulamasının, Yükseköğretim Kurumlarında görev yapan akademisyenlerin; bilim, teknoloji ve sanata katkı sağlayıcı nitelikte yurt içi ve yurt dışında sonuçlandırdıkları proje, araştırma, kitap, yayın, tasarım, sergi, patent ve bilimsel yayınlardan belirli standartlara sahip uluslararası toplantılarda sundukları bildiriler ile ödüllerinden dolayı verilen bir teşvik ödeneği olduğunu söyledi.

Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet YILMAZ ise, Fırat Üniversitesi’nin akademik başarı olarak URAP sonuçlarına göre Türkiye de 22. sırada olduğunu belirterek, Fırat Üniversitesi olarak Araştırma Üniversitesi olma yolunda ilerlediklerini söyledi.

Konuşmaların ardından Akademik Teşvik alan öğretim üyelerine teşekkür belgeleri verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here