F.Ü Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ’ın “12 Mart İstiklal Marşı”nın Kabulünün 100. Yıl Dönümü” Nedeniyle Bir Mesaj Yayınladı.

0
31

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ’ın “12 Mart İstiklal Marşı”nın Kabulünün 100. Yıl Dönümü” Nedeniyle Bir Mesaj Yayınladı.

Rektör Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ;

“Türk milletinin bağımsızlığının sembolü ve onurlu mücadelesinin metinleşen kimliği olarak kabul edilen “İstiklal Marşı”, aziz milletimizin yeniden uyanış ve dirilişinin destanıdır. 100 yıl önce milli şairimiz Mehmet Akif ERSOY’un kahraman milletimiz ve ordumuza ithaf ettiği “İstiklal Marşı”, milletimizin tüm fertlerinin aynı heyecan ve imanla mücadele verdiği “İstiklal Harbi”nin manifestosudur.

Milletimizin duygu ve düşüncelerine tercüman olmuş, Türk milletinin vatan sevgisi ve bağımsızlığa olan aşkını en güzel şekilde anlatan “İstiklal Marşı”mız, Milli Mücadele’nin en çetin döneminde, milletimizin şahlanışına vesile olan eşsiz bir eserdir.

“İstiklal Marşı’nın kabülünün 100. Yıl Dönümü”nde, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını, İstiklal Mücadelesi’ne kalemiyle ruh ve vücut kazandıran Milli şairimiz Mehmet Akif ERSOY’u ve İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını saygı, şükran ve rahmetle anıyorum.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here