YAPAY ZEKA

0
23

TÜRKİYE’DE İLK DEFA FIRAT ÜNİVERSİTESİ VETERİNER, TIP VE TEKNOLOJİ FAKÜLTELERİ İŞ BİRLİĞİNDE KOSGEB, AR-GE VE İNOVASYON DESTEKLİ GÖRÜNTÜ TABANLI SPERMİOGRAM TEST SİSTEMİ GELİŞTİRİLDİ.
YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. DR. ENGİN AVCI ÖNCÜLÜĞÜNDE GELİŞTİRİLEN BU SİSTEMLE BİRLİKTE İNSAN VE HAYVANLARDA SPERM NUMUNELERİ MOTİLİTE (HAREKETLİLİĞİ), MORFOLOJİ (FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ) VE KONSANTRASYON (SAYI) OLMAK ÜZERE 3 FARKLI KATEGORİDE ANALİZ EDİLDİ.
SİSTEMLE EN DOĞRU SONUÇLARIN ELDE EDİLMESİ OTOMATİK BİR ŞEKİLDE SAĞLANIRKEN, GELİŞMİŞ GÖRÜNTÜ İŞLEME VE YAPAY ZEKA TEKNİKLERİNİ KULLANABİLEN İLK VE TEK YERLİ ÜRETİLEN SİSTEM ÖZELLİĞİ TAŞIYOR.
YAKLAŞIK 2 YILLIK BİR AR-GE ÇALIŞMANIN SONUCUNDA GELİŞTİRİLEN SİSTEMDE 3 KATEGORİDE YÜZDE 99’ LARA KADAR DOĞRULUK ORANI VEREN PROJE VETERİNER FAKÜLTESİ DÖLERME VE SUNİ TOHUMLAMA ANABİLİM DALI ÖĞRETİM ÜYELERİ PROF. DR. GAFFARİ TÜRK VE PROF. DR. MUSTAFA SÖNMEZ İLE TIP FAKÜLTESİ TÜP BEBEK ÜYELERİ DOÇ. DR. FATİH ÖZYURT, YAZILIM MÜHENDİSLERİ EKREM EKİZ VE ZEYNEP ASLANPENÇESİ’NİN ORTAK ÇALIŞMASI KATKI SAĞLADI

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here