F.Ü ile Azerbaycan Devlet Agrar Üniversitesi Arasında Eğitim Alanında İşbirliği Protokolü İmzalandı

0
23

Üniversitemiz ile Azerbaycan Devlet Agrar Üniversitesi arasında eğitim alanında işbirliği protokolü imzalandı.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ ile Azerbaycan Devlet Agrar Üniversitesi Rektörü Prof. İbrahim CEFEROV pandemi dolayısıyla online sistem üzerinden görüşerek, iki üniversite arasında yapılacak olan protokolün içeriği konusunda görüş alıverişinde bulundular.

Azerbaycan Devlet Agrar Üniversitesi Rektörü Prof. İbrahim CEFEROV, üniversitelerinin tarihi ve bugünü hakkında çeşitli bilgiler vererek, Fırat Üniversitesi gibi gelişmiş bir üniversite ile eğitim alanında protokol imzalamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ ise Azerbaycan Devlet Agrar Üniversitesi ile kardeş üniversite olduklarını belirterek, Üniversitemiz ile ilgili çeşitli bilgiler verdi.

Fırat Üniversitesi’nin mühendislik alanında Türkiye ve dünya sıralamalarında çok iyi yerde olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. GÖKTAŞ, Veteriner ve Tıp Fakültelerinin de köklü fakülteler arasında yer aldığını, üniversitenin Türkiye’de 207 üniversite içerisinde ilk 20’de yer aldığını dile getirdi.

Konuşmaların ardından Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ ile Azerbaycan Devlet Agrar Üniversitesi Rektörü Prof. İbrahim CEFEROV eğitim işbirliği protokolünü imzaladı.

Protokol gereği, iki yükseköğretim kurulu arasında akademik personel değişimi, öğrenci değişimi, ortak araştırma, etkinlikler, dersler ve e-öğrenme yoluyla dersler, akademik toplantılar, kısa süreli eğitim toplantılarının ortak organizasyonu ile spor ve kültürel etkinliklere katılım gibi maddeler uygulanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here