Ana Sayfa Etkinlikler F.Ü. Çiftçi Eğitim Merkezinde “Arı Yetiştiriciliği” Sertifika Töreni Düzenlendi

F.Ü. Çiftçi Eğitim Merkezinde “Arı Yetiştiriciliği” Sertifika Töreni Düzenlendi

0
23

Üniversitemiz Tarım ve Hayvancılık Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü DAP Çiftçi Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen “Arı Yetiştiriciliği” eğitimine katılan 27 yetiştiriciye pandemi kuralları çerçevesinde düzenlenen programla sertifikaları verildi.

Üniversitemiz Çiftçi Eğitim Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen sertifika törenine, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Osman DEMİRDÖĞEN, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa PİRİNÇCİ, Tarım ve Orman İl Müdürü Turan KARAHAN, Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Fırat CANBAY, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Soner ÖZGEN, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet ÇALICIOĞLU, TAHAM Müdürü Prof. Dr. Necmi ÖZDEMİR, Veteriner Fakültesi öğretim üyeleri ile arı yetiştiricileri katıldı.

Üniversitemiz TAHAM Müdürü Prof. Dr. Necmi ÖZDEMİR, TAHAM olarak 2016 yılından beri Türkiye’de ve bölgemizdeki hayvancılık üretiminin artması noktasında yetiştiricilerin nelere dikkat etmesi hususunda bilgilendirilmesi amacıyla bu tür eğitim programları düzenlediklerini söyledi.

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Osman DEMİRDÖĞEN ise DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı olarak çiftçilikle uğraşan kişilerin beden gücünden çok teknolojiyi kullanarak hem üretimi artırmalarını hem de ürettikleri ürünün kalitelerini artırmaları için destek olmaya çalıştıklarını belirtti.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ da, Fırat Üniversitesi olarak her zaman çiftçinin ve yetiştiricinin yanında olduklarını ifade ederek, “Üniversiteler olarak ürettiğimiz bilgilerin teorik olarak kalmaması lazım. Bunun hangi alanda olursa olsun bir şekilde topluma temas etmesi ve toplumun önünü açması gerekir. DAP Çiftçi Eğitim Merkezimizde tüm üreticilerimize çeşitli eğitimler veriliyor. Yaptığımız projelerin desteklenmesi hususunda DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanımızın destekleri bizim için önemli” dedi.

YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here