Ana Sayfa Etkinlikler F.Ü. ile İnönü Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

F.Ü. ile İnönü Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

0
26

Üniversitemiz ile İnönü Üniversitesi arasında kurumsal fayda sağlama adına eğitim-öğretim, Ar-Ge ve toplumsal katkı faaliyetlerinde işbirliği yapmak amacıyla protokol imzalandı.

Üniversitemiz Rektörlük makamında gerçekleşen imza törenine, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bilal Üstündağ, Prof. Dr. Soner Özgen, Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, Genel Sekreter Prof. Dr. Sinan Akpınar, İnönü Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nusret Akpolat ile Prof. Dr. Abdulkadir Baharçiçek katıldı.

Üniversitemiz ile İnönü Üniversitesi arasında imzalanan işbirliği protokolünü Üniversitemiz adına Rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ile İnönü Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay imzaladı.

İmzalanan protokolün, Üniversitemiz ile İnönü Üniversitesi arasındaki ortak, eğitim-öğretim, toplumsal katkı ve Ar-Ge faaliyetlerinde işbirliğini kapsamakta olduğunu belirten İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, her iki üniversitenin, belirleyecekleri öncelikli alanlar başta olmak üzere imkânlar dahilinde, öğretim elemanları, öğrenciler, bölümler, araştırma merkezleri, enstitüler ve diğer ilgili birimler arasında diyalog ve işbirliğini sağlamaya yönelik çalışmalar gerçekleştireceğini söyledi.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ise protokolle Üniversitemiz ile İnönü Üniversitesi arasında mevcut olan ilişkileri geliştirmekle birlikte yapılacak proje ve araştırma sonuçlarının ortak kullanımını sağlamayı planladıklarını ifade ederek, komşu ve kardeş iki şehrin üniversiteleri olarak eğitim alanında işbirliği halinde çalışmalar yapacaklarını belirtti.

YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here